МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Спорт
Од повеќе страни пристигнува иста вест: Елмас е на листата желби на Реал Мадрид!

Од повеќе страни пристигнува иста вест: Елмас е на листата желби на Реал Мадрид!

петок, 15 март 2019, 09:40ч.   |   Xh.I.

Македонскиот фудбалски бисер Елиф Елмас го носи дресот на Фенербахче на кој оваа сезона не му оди, но Елмас може да биде среќен затоа што за него се заинтересирани најголемите европски клубови.

Да, кога ќе кажеме најголемите не претеруваме затоа што сега за него после Тотенхем, Манчестер Сити, Арсенал…Интерес покажува и Реал Мадрид!

Веста не доаѓа од еден медиум голем број медиуми во Шпанија помеѓу кои се и најголемите како маритскиот „АС“ тврдат дека Елмас е еден од приоритетите на Флорентино Перез за летниот преоден.

Се наведува и дека разговорите помеѓу клубовите веќе се започнати и дека се чека „зелено светло“ од старо-новиот тренер на „кралевите“, Зинедин Зидан.

Еден од условите Зидан да се врати во Реал Мадрид бил тоа никој да не му се меша во работата и преодните рокови. Сега, Перез му доставил листа на Зидан со млади преспективни играчи кои би можеле да бидат иднината на Реал Мадрид, а на крајот Зидан ќе одлучи кој ќе бидат ангажирани.

На таа листа Елмас котирал доста високо и ако им веруваме на шпанските медиуми се очекува и Зидан да даде „зелено светло“ за трансферот.

Елиф Елмас во редовите на Фенербахче пристигна во август 2017 година и од него сигурно добро ќе заработат. Сумата која во овој момент се споменува за потенцијалниот трансфер на Елмас изнесува помеѓу 25 и 30 милиони евра.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Пандев ја најави новата ѕвезда на Македонија по незаборавната вечер: Станува збор за роден лидер
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.