МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Шоубиз
Амал Клуни во фустан стар 12 години ги засени сите славни гости во Бекингамската палата (фото)

Амал Клуни во фустан стар 12 години ги засени сите славни гости во Бекингамската палата (фото)

петок, 15 март 2019, 13:04ч.   |   L.E.

 Амал Клуни уште еднаш го привлече вниманието со својот изглед отколку со професионалните достигнувања.

Ги засени сите славни личности кои беа почесни гости на принцот Чарлс на хуманитарната вечера во организација на „Prince’s Trust“, чија амбасадорка е Амал.

Англија стана дом на брачната двојка Клуни откако се венчаа во 2014 година. Затоа не чуди што Амал (41) и Џорџ (57) беа почесни гости на принцот Чарлс во Бекингамската палата во вторникот вечерта.

Адвокатката за човечки права воодушеви во долгата бела тоалета со шлеп и изглдаше елегантно и потсетуваше на дамите од стариот Холивуд.

Интересни се две нешта, фустанот е винтиџ и стар 12 години, а Амал го купила од луксузен бутик специјализиран за раритетни парчиња.


Освен нив, меѓу угледните гости од светот на шоу-бизнисот се појавија и актерите Бенедикт Кумбербатх, Лук Еванс, Џош Хартнет, Тамсин Егертон и други.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.