МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Шоубиз
Беше најголемиот заводник во Холивуд, а потоа исчезна: Еве како денес изгледа Џош Харнет

Беше најголемиот заводник во Холивуд, а потоа исчезна: Еве како денес изгледа Џош Харнет

петок, 15 март 2019, 13:02ч.   |   L.E.

 Џош Харнет во 90-тите години важеше за холивудски заводник и момче за кое многу девојки сонуваа.

По неколкуте големи улоги кои го прославија, Хартнет потполно исчезна од филмската индустрија и ретко се појавува во јавноста.

Денес има 40 години, но неговиот лик останал речиси непроменет. Џош постигна статус на холивудска ѕвезда по улогата во култниот филм “Pearl Harbor”, а подоцна заблеска и во „Black Hawk Down”.
По тие две улоги, неговата слава започна да бледее, а тој се вратил во својот роден град Минесота и одбил поголем дел од улогите кои му биле понудени. Со Тамсин Егертон се венчал во 2012 година. Тие се родители на две деца, но поради фактот што вешто ја кријат својата приватност, не се познати ни имињата ниту возраста на децата.

Во друштво на својата сопруга, поранешниот холивудски заводник уживал со дружењето со припадниците на британското кралско семејство на свечената вечера и насмеано се ракувал со принцот Чарлс.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.