МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Шоубиз
Весна Петрушевска: Сè уште не се родил тој вистинскиот за мене

Весна Петрушевска: Сè уште не се родил тој вистинскиот за мене

петок, 15 март 2019, 13:12ч.   |   L.E.

 Познатата македонска актерка Весна Петрушевска во интервју за „Бекстејџ“ открила дека и ставила крај на својата последна љубовната романса и повторно е сингл, а зборувала и за тоа колку е ташко да се биде самохрана мајка.

Таа изјавила дека доколку би имала можност да го врати времето, не би променила ништо, затоа што токму тие лоши избори ја направиле да биде она што е денес.

 

Имав јас некои обиди во животот како тоа да го средам, но мислам дека се уште не се родил тој вистинскиот. Убаво е кога ти се случува некоја емоција која сакаш да ја живееш, но ќе почекам да дојде вистинскиот, ако воопшто некогаш дојде, вели Петрушевска.

Во бракот како институција вели дека повеќе не верува, а признава и дека е поприлично тешко во денешно време да се биде самохрана мајка. Со солзи во очите се постети и на еден немил настан од пред две години, кога нејзината ќерка Мина беше нападната од возрасен маж .

 

Успеав во оваа држава да кажам и докажам дека жртвата никогаш не е виновникот. Мина е супер, таа е среќно дете, додалa таа.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.