МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Македонски и грчки експерти ги кројат учебниците, наставните програми и карти
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Шоубиз
Стефан по патот на Филип, синот на Брена сака да стане татко

Стефан по патот на Филип, синот на Брена сака да стане татко

петок, 15 март 2019, 12:54ч.   |   L.E.

Синот на српската пејачка Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Стефан Живојиновиќ, вели дека сака да го следи патот на неговиот постар брат Филип Жвојиновиќ, и да се оствари во улогата на родител.

Филип со неговата сопруга српската пејачка Александра Пријовиќ, пред неколку дена добија син. Филип е првиот од браќата кои стана татко, додека Стефан и Виктор сеуште не се одлучиле на таков чекор.

Стефан сега вели дека има желба да ја пронајде вистинската девојка во неговиот живот и тој како и Филип да формира семејство. Но и покрај неговата желба, Стефан вели дека е млад и дека времето е пред него.

„Повеќето луѓе сакаат да се остварат во улога на родител, па така и јас. Сметам дека сеуште сум млад за такво нешто и дека не сум подготвен. Сеуште не сум ја запознал личноста со која би сакал да се остварам како родител. Ќе морам малку да почекам. Но никогаш не се знае што носи денот, а што ноќта“, вели Стефан./Reporter.mk.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.