МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Шоубиз
Линдзи Вон позира во костим за капење (Фото)

Линдзи Вон позира во костим за капење (Фото)

петок, 15 март 2019, 12:51ч.   |   L.E.

Една од најдобрите скијачки во светот Линдзи Вон сними рекламна кампања за спортско списание, а обожавателите на социјалните мрежи ги почести со фотографии во костим во капење.

Вон пред месец дена престана професионално да се занимава со со скијање. Таа тогаш изјави дека одлучила да се повлече од спортот, затоа што повеќе не скијала онака како што посакува.

„Секогаш говорев дека кога нема да можам да скијам како што сакам, ќе се повлечам. Никогаш не се плашев, дури ни кога бев повредена. Сепак, телото ми говореше дека морам да престанам и морав да го послушам“, изјавила Вон./Reporter.mk.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.