МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Шоубиз
Фановите не сакаат продолжение на „Боемска рапсодија“

Фановите не сакаат продолжение на „Боемска рапсодија“

петок, 15 март 2019, 12:48ч.   |   L.E.

„Боемска рапсодија“ можеби ќе добие уште едно продолжение, изјавил режисерот Руди Долезал, кој бил долгогодишен пријател на Фреди Меркјури. Тој сака да сними уште еден филм за популарниот бенд, но фановите не се се воодушевени од тоа.

„Ако се сними продолжение кое ќе се заснова на неговата болест и смрт, тогаш подобро да не го прават тоа. Фреди би требало да остане во убаво светло од оригиналниот филм“, велат некои од фановите.

Режисерот, пак, сака да сними уште еден дел во спомен на неговиот пријател. Тој почнал да работи со бендот по Live Aid, а режирал неколку нивни спотови.

„Не е познато дали приказната на филмот ќе биде фокусирана на животот на Фреди или на бендот“, рекол Руди Долезал за австралиските медиуми.

 

И гитаристот Брајан Меј, лани во декември ги поттикна гласините за продолжение на „Боемска“.

„Мислам дека тоа е природна кулминација и тоа отсекогаш беше така, од најраните сценарија. Чувствувавме дека концертот беше врвот, но кој знае, можеби постои продолжение”, изјавил Брајан тогаш.

Фреди во филмот го глумеше 37-годишниот Рами Малек кој за улогата освои и Оскар./Reporter.mk.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.