МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Претседателот Пендаровски го прими германскиот амбасадор Герберих
Заев ги разреши сите претседатели на општинските ограноци на СДСМ
Јовески: Нема законски и било какви други пречки Интерпол да ја објави потерницата по..
Во Скопје ЗОО ќе се реновираат живеалиштата за кенгури и лавови
Технологија
OnePlus 7: Официјални спецификации и цена

OnePlus 7: Официјални спецификации и цена

петок, 15 март 2019, 12:33ч.   |   L.E.

На пример, OnePlus 6T има скенер за отпечатоци под дисплејот, одличен дизајн и моќни спецификации - се по цена од само 550 долари. Сега се појавија спецификациите, заедно со цената, и на неговиот следбеник, OnePlus 7:

 

Судејќи според внатрешните спецификации, дефинитивно станува збор за премиум смартфон. Уредот ќе доаѓа со Qualcomm Snapdragon 855, 8GB RAM и 128GB меморија. Доколку тоа не е доволно, ќе постои уште една верзија со 12GB RAM, како и 256GB меморија. Батеријата ќе биде од 4,000 mAh.
На задната страна ќе се наоѓаат три камери - главниот сензор ќе биде со 48 мегапиксели, втората камера со 20 мегапиксели и третиот сензор од 5 мегапиксели. Во однос на селфи камерата, станува збор за голем панел, кој нема да доаѓа со notch, туку сензор на лизгање. Инаку дисплејот ќе биде 6.5 инчен и заштитен со Gorilla Glass Screen 6. Селфи камерата ќе биде од 16 мегапиксели.

Слично како и претходните модели на компанијата, и покрај моќните спецификации и премиум дизајнот, цената на OnePlus 7 ќе биде само 570 долари.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Фејсбук редизајн: Еве како ќе изгледа News Feed
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.