МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Спорт
Голем удар за Манчестер сити и за Гвардиола, кој може да биде уште - пожесток!

Голем удар за Манчестер сити и за Гвардиола, кој може да биде уште - пожесток!

петок, 15 март 2019, 11:13ч.   |   Xh.I.

Според информациите на англиските медиуми, веќе е завршена работата околу казната од ФИФА за Манчестер сити, кој исто како и Челси нема да може да ангажира фудбалери во следните два преодни рока.

„Граѓаните“ ги кршеле правилата при доведувањето на млади фудбалери, пред сѐ на Санчо кој сега игра за Борусија Дортмунд. Истовремено, овој тим е и на удар на УЕФА, која го проверува и финансискиот фер-плеј, за кој ако се утврди дека е прекршен би можел да донесе и исфрлање на Сити од Лигата на шампионите.

Ако одлуката на ФИФА се потврди и ако не биде усвоена жалбата на тимот од Манчестер, тогаш премиерлигашот не би можел да ангажира нови фудбалери сѐ до летото 2020 година. Тоа би бил голем удар за плановите на Пеп Гвардиола, кој одамна сака да купи нов фудбалер од средниот ред и уште еден лев бек.
 

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Пандев ја најави новата ѕвезда на Македонија по незаборавната вечер: Станува збор за роден лидер
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.