МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Спорт
Од Дортмунд со порака до Јунајтед: Санчо нема цена, тој останува со нас!

Од Дортмунд со порака до Јунајтед: Санчо нема цена, тој останува со нас!

четврток, 14 март 2019, 09:41ч.   |   Xh.I.

Најголамата англиска надеж, Џејдон Санчо, оваа сезона игра фантастично во дресот на Борусија Дортмунд и веќе стана еден од најбараните играчи на фудбалскиот пазар.

За неговиот услуги се заинтересираа голем број на европски гиганти, а како најсериозен се истакнува Манчестер Јунатјед, но германскиот тим испрати јасна порака до сите, во која се вели дека нивната млада ѕвезда нема цена.

    „Санчо и идната сезона ќе биде дел од овој клуб, дефинитивно планираме тој да остане со нас. Далеку сме од тоа да ставиме етикета со негова цена, но на големите клубови ќе им посочам дека ќе им биде тешко да го доведат“, вели спортскиот директор на Борусија, Мичел Корк.

Санчо има само 18 години, но веќе е дел од селекцијата на Англија и од него се очекува да биде еден од носителите во претсојните квалификации.

Тој, пред две лета од Манчестер Сити за осум милиони фунти се пресели во Борусија, а откако во ланската сезона имаше споредна улога, во оваа е можеби најдобриот фудбалер на „милионерите“.

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Пандев ја најави новата ѕвезда на Македонија по незаборавната вечер: Станува збор за роден лидер
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.