МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Спорт
Меси го преслуша Лион, па даде интересен коментар за изданието на Роналдо против Атлетико

Меси го преслуша Лион, па даде интересен коментар за изданието на Роналдо против Атлетико

четврток, 14 март 2019, 09:39ч.   |   Xh.I.

Лионел Меси забележа два гола и две асистенции во победата која ја оствари Барселона над Лион, па со ова блескаво издание експресно му одговори на Кристијано Роналдо кој само една вечер претходно го потопи Атлетико Мадрид во Торино.

Со двете последни неверојатни партии, двајцата уште еднаш докажаа дека и натаму се едно скалило погоре од сите останати фудбалери, а посебно интересно беше тоа што Меси по својата брилијантна партија против Французите немаше проблем да испрати пофалби за играта на Кристијано.

– Тоа што го направија Кристијано и Јувентус беше импресивно. Мислев дека Атлетико ќе биде многу поцврст. Роналдо имаше магична ноќ со три постигнати гола, – порача Меси кој потоа се осврна на Барселона.

– Имавме одредени потешкотии кога примивме гол за 2:1, сами си ги закомплициравме работите при еден прекин. Тие не направија ништо дотогаш, но за среќа брзо направивме 3:1 и бевме мирни на крајот. Што се однесува до ждрепката која следи, сите тимови се незгодни. На пример, Ајакс покажа дека е супер тим од млади играчи кои немаат страв од никого. Кој и да ни се падне, ќе биде тешко. Сега претстои најтешкото, – истакна Лео.

© ЖУРНАЛ    ~64,22

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Пандев ја најави новата ѕвезда на Македонија по незаборавната вечер: Станува збор за роден лидер
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.