МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Левандовски е лут: Игравме премногу дефанзивно

Левандовски е лут: Игравме премногу дефанзивно

четврток, 14 март 2019, 09:38ч.   |   Xh.I.

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, рекол дека тактиката била погрешна на натпреварот против Ливерпул, поради што Баварците не се пласирале во четврт-финалето во Лигата на шампионите.

Баерн Минхен, по цели седум години натпреварите во Лигата на шампионите ги завршува во осмина-финалето. Синоќа, во Минхен, Ливерпул ги победија Баварците со 3:1.

„Во Англија воопшто не ризикувавме, не се обидувавме да постигнеме гол. Исто се случи и вечерва. не бевме офанзивни, не се обидувавме да приготвуваме шанси. Тоа беше основниот проблем. Игравме дома, но не ја игравме нашата игра, бевме дефанзивни, поради тоа не добија. Лут сум поради ова, знам дека можевме многу подобро“, рекол полскиот напаѓач.

Левандовски заклучил дека Баерн сега мора да ги освои трофеите во домашниот шампионат за да ја спасат сезоната.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.