МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Шоубиз
Пејачката Инди проговори за здравствените проблеми и како изгуби 20 килограми

Пејачката Инди проговори за здравствените проблеми и како изгуби 20 килограми

четврток, 14 март 2019, 13:29ч.   |   L.E.

Артактивната црнокоса пејачка Индира Арадиновиќ или попозната како Инди, за четири месеци изгуби дури 20 килограми.

-Ослабив 20 килограми за четири месеци. Не ми беше тешко и немав кризи за благо. Постојано покрај себе имав тренер, жена која водеше сметка за тоа што јадам и редовно да тренирам, вели Инди за Хит Информер.

Пејачката во продолжение за интервјуто истакнува дека многумина ја исмевале поради вишокот килограми, а дека не занеле дека драстично се здебелила поради здравствени проблеми.

-Бев во пеколен круг. Еден здравствен проблем предизвика друг. Водата ми се задржуваше во организмот, а тогаш добив терапија која исклучува лекови за исфрлање на течности. Јадев повеќе, а константно чувствував глас. Себе си постојано си наоѓав оправдувања зошто толку јадам, дека е зима, слава, родендени… Се дебелеев, сите ме опоменуваа, но јас одбивав да прифатам дека имам проблем. Меѓутоа шокот следеше кога еден ден се свестив! Бев разочарана од својот изглед. Почнав да се кријам од луѓето, да се повлекувам во себе, да одбивам да излегувам од дома и да бегам од тогашното момче, открива Инди.

© ЖУРНАЛ    ~69,23

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.