МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Шоубиз
Познатиот ди џеј Дејвид Гета ужива на плажа со 24 години помладата девојка

Познатиот ди џеј Дејвид Гета ужива на плажа со 24 години помладата девојка

четврток, 14 март 2019, 13:18ч.   |   L.E.

Иако е 24 години помлада од него, кубанската актерка Џесика Ледон потполно го полудела славниот диџеј Дејвид Гета. Тој поради неа дури и ја оставил сопругата, а судејќи по новите фотографии, очигледно е зошто Гета не ги трга рацете од Ледон.

51-годишниот Дејвид бил фотографиран со својата атрактивна девојка која на плажата била вистинска сензација.

Во минијатурен танга костим за капење, Џесика мамела погледи со својата бомбастична фигура, а по изразот на Гета, јасно е дека е среќен што покрај себе има ваква убавица.

По страсните бакнежи на песокот, тие уживале на лежалки, а судејќи по нивните широки насмевки, очигледно е дека тие лудо се забавуваат кога се заедно.

Гета поради Џесика, со кој е во врска од 2015 година, се разведе од сопругата Кети со која беше во брак цели 22 години. Парот го има 13-годишниот син Тим Елвис Ерик и 9-годишната ќерка Енџи.

Сѐ уште не е познато дали повторно ќе застане на “лудиот камен” со Ледон, но едно е сигурно – љубовта не им недостасува.

 

 

 


undefined


5

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.