МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Македонски и грчки експерти ги кројат учебниците, наставните програми и карти
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Шоубиз
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно

Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно

четврток, 14 март 2019, 13:10ч.   |   L.E.

 Нова трагедија го потресе домот на пејачот Шабан Шаулиќ кој загина во сообраќајна несреќа пред еден месец.

Првиот братучед на пејачот кој исто така е пејач Мурадиф Демировиќ починал неколку денови по трагичната смрт на својот брат Шабан Шаулиќ.

Нивните две мајки биле родени сестри, а тие биле многу поврзани како деца еден со друг и истото го продолжиле и понатаму во животот.Инаку кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа пред неполн месец во Германија, а со него во смрт замина и неговиот музички колега Мирсад Кериќ

© ЖУРНАЛ    ~244,82

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.