МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Занимиливости
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед

"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед

четврток, 14 март 2019, 12:54ч.   |   L.E.

 Манекенката Софија Хаџипантели, која се прослави со своите густи црни веѓи, признала дека добивала смртни закани поради нив. Како што вели оваа 22 годишна девојка од Кипар, преку социјалните мрежи постојано добива закани и навреди.

Во текот на гостувањето во емисијата Good Morning Britain открила дека не се труди да ги чита коментарите, а утеха пронаоѓа во фактот дека пронашла маж кој ја сака.

"Добивам бројни смртни закани. Се трудам да не ги читам грдите коментари, но луѓето ми велат дека ги има многу", открила студентката по маркетинг.


"Жал ми е поради тоа што би сакала да ги прочитам тие убавите, но за да стигнам до нив прво морам да ги прочитам грдите".

Додала дека нејзиното момче Зек Апостолоу навистина ги сака нејзините веѓи.


"И тој имаше споени веѓи како моите. Очигледно е дека се плашам од своите веѓи па кога ме гледа дека тоа го правам секогаш се интересира", рекла таа.


Нејзината кариера започнала токму со боењето на веѓите. Имено, во 2014 година по грешка ги затемнила повеќе, а наместо да ги врати во првобитната состојба започна да се занимава со манекенство и поради веѓите добила договор со агенција.

© ЖУРНАЛ    ~79,27

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Момчето кое живееше со кучиња низ улиците во Москва, денес е успешен маж
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.