МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Македонија
ВМРО-ДПМНЕ: Митко Чавков беше приведен на мафијашки начин со измислена службена белешка

ВМРО-ДПМНЕ: Митко Чавков беше приведен на мафијашки начин со измислена службена белешка

четврток, 14 март 2019, 11:19ч.   |   Xh.I.

Македонија е заробена држава, заробена од заевизмот, систем на владеење кој ги укина правната држава и владеењето на правото, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Според опозициската партија, мафијашкото владеење на Зоран Заев и неговиот клан се базира врз политички прогон на неговите неистомисленици.

„Доказ за политичкиот прогон во Македонија е и преседанот со апсењето на поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, кој беше приведен на мафијашки начин со измислена службена белешка и покрај дадената парична гаранција, само неколку дена пред да биде изречена пресудата за политички монтираниот случај за 27 април“, стои во партиското соопштение.

Како што истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ, Кацарска-судството и Русковска-обвинителството се симболи на заевизмот и симбол на неостварените ветувања за правда во Македонија.

„Правото и правдата во Македонија мора да се вратат. На заевизмот, кој е реминисценција на криминалната транзиција, мора да му се стави крај. Победата на Гордана Силјановска-Давкова на претседателските избори ќе го најави враќањето на правото и правдата во Македонија“, велат од партијата и додаваат дека правната држава ќе се врати во моментот кога Заев ќе стане минато на македонската политичка сцена.

© ЖУРНАЛ    ~40,14

НАЈЧИТАНИ ОД МАКЕДОНИЈА
Михаил Трендафилов-Нанче: Преродбата почнува од Охрид, тоа не е случајно. Ќе работиме домаќински и чесно за да изгрее новото сонце на слободата!
Заев: На пописот ќе има графа за етничка припадност, тоа е важно и за помалите заедници
Возачот на автобусот кој се преврте и неговото семејство го напуштиле домот во Гостивар
Налепниците со „НМК“ ќе се делат бесплатно
Досие Силјановска Давкова: Од министер на Црвенковски до претседателски кандидат на Мицкоски
Милошоски направи математика на нова коалиција: СДСМ 49 + 2 ГРОМ + 3 БЕСА + 1 Амди…
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.