МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Спорт
Клоп: Голот на Мане ќе го гледам 500 пати!

Клоп: Голот на Мане ќе го гледам 500 пати!

четврток, 14 март 2019, 11:17ч.   |   Xh.I.

Садио Мане со два гола на Алианц Арена го однесе Ливерпул во четвртфиналето од Лигата на шампионите, за првиот гол на Сенегалецот долго ќе се зборува.

„Црвените“ со 1-3 триумфираа на гостувањето во Минхен и демонстрираа дека и оваа година можат да одат до крајот во Лигата на шампионите. Еден од најзаслужните за победата е Садио Мане, кој два пати се запиша во листата на стрелците, а првиот гол на Сенегалецот е еден од најубавите оваа сезона во ЛШ.

Мане покажа извонредна контрола по една долга топка на Вирџил ван Дајк, за потоа со одлична финта да се ослободи од Мануел Нојер, да го испрати голманот во празно и мајсторски да ја затресе мрежата на Баерн за 0-1.

По крајот на натпреварот, Јирген Клоп рече: „Она што го сторивме едноставно е брлијантно, головите кои ги постигнавме беа фантастични“.

„Првиот гол (на Мане), сигурно ќе го гледам едно 500 пати!“

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Пандев ја најави новата ѕвезда на Македонија по незаборавната вечер: Станува збор за роден лидер
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.