МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Спорт
Коментарот на Фекир за Лео Меси брзо го обиколи целиот свет

Коментарот на Фекир за Лео Меси брзо го обиколи целиот свет

четврток, 14 март 2019, 11:16ч.   |   Xh.I.

Најдобриот играч на Лион, Набил Фекир веднаш по убедливиот пораз од Барселона (5:1) со свој коментар во микс зоната го пофали Лионел Меси.

Аргентинецот уште еднаш одигра феноменален натпревар и повторно беше клучниот играч на Барселона во походот кон четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Меси постигна два погодоци и беше асистент на уште два гола со што сосема заслужено ги доби сите почести и од противниците.  Пофални зборови за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња не изостанаа и од Набил Фекир кој по натпреварот изјави:

– Игравме солиден натпревар, но најдобриот играч во историјата го направи невозможен за нас. Кога не постигнува голови, асистира. Кога не асистира, ги разигрува соиграчите. Тој беше невозможен. Лео е невозможен, -истакна Фекир.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Пандев ја најави новата ѕвезда на Македонија по незаборавната вечер: Станува збор за роден лидер
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.