МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Спорт
Големо славење, па „приземјување“ за навивачите на Јуве: Што ќе биде со Роналдо?

Големо славење, па „приземјување“ за навивачите на Јуве: Што ќе биде со Роналдо?

четврток, 14 март 2019, 11:14ч.   |   Xh.I.

Два дена после големото славење на навивачи на Јувентс се соочуваат со многу лоши вести.

Нивниот тим во вторник навечер се пласираше во 1/4 финалето од ЛШ откако го победи Атлетико Мадрид со 3-0, а стрелец на сите три голови беше Кристијано Роналдо.

Португалецот третиот гол го прослави на сличен начин како и тренерот на Атлетико, Диего Симеоне во првиот меч. Да потсетиме, Симеоне на првиот натпревар после вториот гол се фати за своето меѓуножје и се сврте кон навивачите на Јуве, а тоа очигледно го заболе Роналдо па одлучи да му врати на ист начин.

Gazzetta dello Sport пренесеува дека Роналдо сега се соочува со касна од УЕФА која очигледно имаше смисол за хумор во овој случај.

Постои опција Роналдо да заработи суспензија за средбите од ЛШ, но далеку поверојатна е паричната казна од 20.000 евра. Да потсетиме иста казна доби и Симеоне поради својата постапка.

© ЖУРНАЛ    ~63,21

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Пандев ја најави новата ѕвезда на Македонија по незаборавната вечер: Станува збор за роден лидер
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.