МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Гвардиола: Сакам Баерн да го елиминира Ливерпул

Гвардиола: Сакам Баерн да го елиминира Ливерпул

среда, 13 март 2019, 15:34ч.   |   Xh.I.

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола сака неговиот поранешен клуб Баерн Минхен да го елиминира Ливерпул од осминафиналето во Лигата на шампионите. Гвардиола по убедливиот триумф над Шалке со 7-0 порача дека и покрај тоа што „црвените“ би биле поодморени во борбата за Премиер лигата, тој сака тие да бидат елиминирани.

    „Се извинувам на сите Англичани, но би сакал Баерн да помине. Бев дел од тој клуб, го сакам Минхен и го сакам Баерн. Таму имам многу пријатели“, беше искрен шпанскиот стратег.

Реванш дуелот од осминафиналната фаза меѓу Баерн и Ливерпул на програмата е вечерва, а првиот меч на „Енфилд Роуд“ заврши без победник 0-0.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.