МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Xроника
По повеќе од две години, денес Ристески призна дека ја убил сопругата

По повеќе од две години, денес Ристески призна дека ја убил сопругата

среда, 13 март 2019, 14:24ч.   |   L.E.

 Борче Ристески, нашинец кој живее во Австралија, признал дека ја убил својата сопруга Карен. По две години од пронаоѓањето на телото на Карен, тој денес го признал делото, а веста за признанието се најде во австралиските медиуми.

 

Карен, која е мајка на едно дете, била пријавена како исчезната на 29-ти јуни, пред повеќе од две години. Борче и изјавил на полицијата во Австралија дека таа си заминала по расправија, поврзана со финансиски проблеми. На 20-ти февруари 2017 година, нејзиното тело било пронајдено во близина на излетничко место, каде најчесто се собирале наши иселеници, покриено со грмушки. Борче постојано изјавувал дека ниту нешто знаел, ниту пак дека и сторил нешто на сопругата.

Борче и Карен биле во брак 27 години и имаат возрасна ќерка. Случајот со убиството на Карен будно го следеа австралиските медиуми.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Нови детали за смртта на девојката во скопско Волково
Скопјанец ја силувал 13-годишната ќерка, девојчето само пријавило во полиција
Излетал од патот, удрил во дрво, па во паркирани автомобили среде центарот на Скопје- три лица се повредени
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Прегазено девојче кај „Џамбо“
Шестнаесет годишно девојче на сила било внесено во автомобил
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.