МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Шоубиз
Ја знаете сите: Оваа пејачка сега слави половина век кариера, а вака изгледаше како девојче (фото)

Ја знаете сите: Оваа пејачка сега слави половина век кариера, а вака изгледаше како девојче (фото)

среда, 13 март 2019, 13:06ч.   |   L.E.

 Една од ретките пејачки на српската естрада која може да се пофали со кариера долга половина век без скандали и лоши случувања секако е Снежана Ѓуришиќ.

-Секој пат, кога некој ќе нагласи 50 години кариера, навистина му звучи навистина неверојатно. А веднаш потоа се замислувам, се почесто и подлабоко, каква среќа во животот имав во секоја можна смисла. Среќа и со талентот, поддршката на родителите, сплет на околностите, судбината, ако сакате, таквите животни патишта кон музиката ме водеа уште додека бев дете. Замислувам каква среќа најдов во успехот, во соработката, па и во пријателствата со некои прекрасни луѓе, во концертите и прекрасната публика. Потоа чувствувам благодарност за се тоа и се уште трае и се уште уживам, вели фолк ѕвездата.

Снежана е родена на 6-ти јуни 1959 година во Миладиновец. Детството го минува во Краљево со желба музиката да и биде суштина на животот. Кога со девет години ја снимила првата плоча, нејзиниот татко Милан и мајка и Дара, им било јасно дека имаат дете кое сака да успее

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Македонската естрада доби “бомба” во вистинска смисла на зборот! (Видео)
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
„Чувствував дека нешто ќе се случи“: Ова се првите зборови на сопругата на Шабан Шаулиќ по сообраќајната несреќа
Тошиќ „полудел“ откако анонимно го добил видеото од „жешката акција“ на Карлеуша и неговиот колега
Сопственикот на клубот во Германија ги откри последните зборови што му ги кажал Шабан
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.