МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Град Скопје: Соработката со фирмата на партнерот на Царовска е законска
Претседателот ги потпиша указите за 21 закон
Трипуновски: Мојот отказ е политички реваншизам
Русковска: Ги добивме документите од Албанија за Груевски, но не откриваат ништо ново
Шоубиз
Стана баба, но нема време да се радува: Лепа Брена во две недели погреба две блиски личности, а солзите не ги крие ниту во емисија (ВИДЕО)

Стана баба, но нема време да се радува: Лепа Брена во две недели погреба две блиски личности, а солзите не ги крие ниту во емисија (ВИДЕО)

среда, 13 март 2019, 13:05ч.   |   L.E.

 Фолк пејачката Лепа Брена ја совладаа емоции за време на снимањето на „Ѕвездите на гранд специјал“, по повод смртта на радио водителката Дивна Карлеуша.

Имено пејачката се расплака за време на видео записот кој беше пуштен по поводот смртта на радио водителката пред една недела.

Саша Поповиќ на самиот почеток на емисијата изрази сочувство до семејството како и до нејзината ќерка Јелена Карлеуша, а потоа на видео бим започна да се емитуваат фотографии од Дивна кои беа придружувани со песна од Лепа Брена.

Емотивниот момент можете да го погледнете од 8:30 минути.

Инаку Лепа Брена стана баба откако нејзината снаа пејачката Александра Пријовиќ се породи, а претходно таа го изгуби пејачот Шабан Шаулиќ и радио водителката Дивна Карлеуша.

 

© ЖУРНАЛ    ~25,9

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
Даниел Кајмаковски се разведува од сопругата Кристина
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
Пејачот Адријан Гаџа го отвора најскапиот ресторан во Скопје
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.