МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Џорџина со емотивна посвета за Роналдо

Џорџина со емотивна посвета за Роналдо

среда, 13 март 2019, 12:57ч.   |   Xh.I.

Кристијано Роналдо го победи Атлетико Мадрид со фантастична игра и со три гола го одведе Јувентус во четврт-финалето на Лигата на шампионите.

Минатата ноќ беше посебна за сите навивачи, но и за Џорџина Родригез, која Роналдо ја трогна до солзи. Тој постигна по еден гол во секое полувреме, а потоа во последните минути од натпреварот постигна пенал.

Целиот стадион полуде од среќа, а особено беше возбудено семејството на Роналдо, неговиот најстар син Кристијано Јуниор и свршеницата Џорџина Родригез.

По решавачкиот гол во 86. минута од играта, Џорџина ја преплавија емоции и не можеше да ги запре солзите. По натпреварот, таа на „Инстаграм“ објави емотивна посвета за Роналдо.

„Овие 3-0 никој не ги украде. Го заслужи ова, не поради трите гола туку поради својата посветеност, поради сето она што го донесе во клубот во кој доаѓаш. Ги туркаш своите соиграчи, тренери и сите што ти се одушевуваат и те поддржуваат секој ден. Кармата постои. Бог знае, Бог ти го даде ова бидејќи фудбалскиот свет е твој. Те сакаме. Кристијано, Матео, Ева, Алана, Џорџина“, напиша убавата Шпанка со фотографија на Роналдо од раните фудбалски денови.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.