МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Наполи: Понуда од 9 милиони евра годишно за Икарди

Наполи: Понуда од 9 милиони евра годишно за Икарди

среда, 13 март 2019, 12:55ч.   |   Xh.I.

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди може да стане играч на Наполи, објави „Тутомеркато“.

Според публикацијата, неаполитанците сакале да го купат аргентинскиот фудбалер уште пред три години.

Се вели дека клубот имал прелиминарни преговори со претставниците на играчот и му понудиле договор со годишна плата од 9 милиони евра плус 2 милиони бонуси.

Истиот извор тврди дека во понеделникот во контакт со Икарди, исто така, влегле од Реал Мадрид, при што „кралскиот“ клуб е подготвен дури и да понуди подобри услови од Наполи.

Мауро Икарди веќе долго време не е во можност да се согласи за нов договор со Интер. Во февруари, клубот го лиши од капитенската лента, по што Аргентинецот не одигра ниту еден меч. Играчот тврди дека има проблеми со коленото.

Оваа сезона, 26-годишниот Ирварди запиша 28 натпревари на сите турнир за Интер. Тој има 15 гола и 3 асистенции.

© ЖУРНАЛ    ~15,5

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.