МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Роналдо со порака до навивачите на Реал, по трите гола против Атлетико

Роналдо со порака до навивачите на Реал, по трите гола против Атлетико

среда, 13 март 2019, 12:54ч.   |   Xh.I.

Кристијано Роналдо синоќа со три гола и нов хет трик го торпедираше Атлетико Мадрид во осминафиналето од Лигата на шампионите и го однесе Јувентус во друштвото на осумте најдобри.

По мечот во Торино најдобриот фудбалер на Јуве испрати интересна порака до навивачите на Реал Мадрид.

Во микс зоната кога Кристијано го напуштате стадионот  го слушнал гласот на познат новинар кој прави телевизиски емисии посветени на Реал кој викал Крис , Крис.

Роналдо одговори на повикот , го прегрнал својот познаник кој од него побарал да им испрати порака на навивачите на „Кралскиот клуб“ кој сеуште тагуваат поради неговото заминување од Мадрид.

-Им праќам прегратки на сите на кои Реал им е во срцето, изјави Роналдо , намигна и продолжи да се пробива низ микс зоната. 

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.