МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Алегри: Што повеќе да направам?

Алегри: Што повеќе да направам?

среда, 13 март 2019, 12:52ч.   |   Xh.I.

По синоќешната голема победа против Атлетико Мадрид, тренерот на Јувентус, Масимо Алегри имаше што да им каже на оние кои го критикуваат.

Јувентус синоќа оствари фантастичен резултат со доминантна игра против Атлетико Мадрид, надополни негатива од 2-0 и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

И покрај добрите резултати кои ги остварува, Алегри е мета на некои критичари кои се сомневаат во неговите тренерски способности.

„Тие кои критикуваат не се мој проблем, тоа нивни проблем. Што повеќе треба да направам? За пет години освоив четири и три-четвртини Скудета, два пати игравме во финале од Лигата на шампионите, четири пати го освоивме Купот на Италија“, вели Алегри.

„Што повеќе да направам? Тие се тие на кои им треба третман, не мене. Во секој случај, критиките можат да бидат поучни, и мене ми е забавно“.
 

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.