МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Хан: Северна Македонија е единствената земја во регионот што нема спор со ниту еден с..
Медиумите до утре треба да поднесат извештај за рекламите за избори
Џафери воздржан за барањето пратениците да одат на нарко-тест, чека конкретна иниција..
Изминатата недела најмногу заболени од морбили од почетокот на епидемијата
Технологија
Huawei P30 Pro пристигнува со 256GB простор за складирање

Huawei P30 Pro пристигнува со 256GB простор за складирање

среда, 13 март 2019, 12:35ч.   |   L.E.

Huawei официјално ќе ја објави P30 серијата P30 на 26. март на медиумски настан во Париз, но како што се очекуваше, голем дел од спецификациите веќе протек0а на интернет. Благодарение на сертификати на уредите во Азија, конечно имаме детали за опциите за RAM меморијата и просторот за складирање.

ELE-L29 (кодното име на Huawei P30) ќе има помеѓу 6 и 8 GB RAM и 128 GB простор за складирање. Во исто време, VOG-L29 (P30 Pro) ќе биде достапен со 8GB RAM и опции кои се движат помеѓу 128 и 256 GB простор за складирање. Покрај овие два модела, пристигнува и третиот – веројатно Huawei P30 Lite со ознака на модел MAR-LX2.

Сите три телефони се сертификуцани за 4G мрежи, но треба да се прецизира дека ниту Тајван ниту Индонезија имаат изградени 5G мрежи. Изборот на чипсети не е ни изненадување за никого – Kirin 980.

Од претходно е потвредно дека Huawei P30 Pro ќе има перископ камера, а претходните протечени рендери ни открија дека двата премиум P30 модела ќе имаат црна, Twilight и Aurora Blue варијанта./USB.mk

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Фејсбук редизајн: Еве како ќе изгледа News Feed
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.