МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Атлетико ослабен пред дуелот со Јувентус

Атлетико ослабен пред дуелот со Јувентус

вторник, 12 март 2019, 16:11ч.   |   Xh.I.

Вечерва ќе бидат познати уште две екипи кои ќе го продолжат настапот во фудбалската Лига на шампиони. Јувентус во Торино ќе се обиде да ја надополни негативата од два гола додека Манчестер Сити е пред пласман меѓу осумте најдобри.

Во пресрет на денешниот дуел против Јувентус, тренерот на мадридски Атлетико нема да може да смета на половина од играчите кои се стандардни во дефанзивниот ред. Поради повреди во Торино не отпаруваа Фелипе Луис и Лукас Ернандез, а неизвесен е и настапот на Диего Годин, кој од тренерот побара да игра на свој ризик. Поради жолти картони немаат право на настап Диего Коста и Томар Парти и поради тоа Симеоне беше принуден во составот да вклучи и неколку играчи од вториот тим на Атлетико.

Ниту предводникот на Јувентус, Масимилијано Алегри не може да смета на најсилниот тим, но неговите проблеми се скоро занемарливи со оглед на фактот дека во комбинација нема да бидат Даглас Коста, Андреа Барѕаљи и Матија Ди Шиљо, а поради суспензија ќе отсуствува Алекс Сандро.

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.