МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Икарди го остава Интер на цедило и за „Дерби дела Мадонина“

Икарди го остава Интер на цедило и за „Дерби дела Мадонина“

вторник, 12 март 2019, 14:47ч.   |   Xh.I.

Интер нема да може да смета на Мауро Икарди во неделата на „Дерби дела Мадонина“ против Милан, објави Тутоспорт.

Разговорите меѓу Аргентинецот, неговата сопруга Ванда Нара и извршниот директор Џузепе Марота не довеле до потребниот резултат и напаѓачот нема да ги обнови тренинзите со тимот.

Во четвртокот на Интер му претстои многу тежок реванш со Ајнтрахт (Франкуфрт), а опциите пред тренерот Лучано Спалети за избор на почетен состав се крајно ограничени. Интер има точно 11 играчи од сениорскиот состав, а Икарди нема да му помогне на својот тим во Лигата на Европа.

Ситуацијата на напаѓачот е сосема комплицирана откако му беше одземена капитенската лента, при што официјалната причина за неговото отсуство е повреда на коленото. Ова значи дека Интер ќе игра без Икарди во следните два исклучително важни натпревари, што може целосно да ја промени сезоната на „нероазурите“.

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.