МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Коке: Резултатот од првиот меч ништо не значи

Коке: Резултатот од првиот меч ништо не значи

вторник, 12 март 2019, 14:46ч.   |   Xh.I.

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Коке, пред реваншот со Јувентус во осмина-финалето во Лигата на шампионите рекол дека неговиот тим не е фаворит и покрај предноста од 2:0.

„Резултатот од првиот натпревар е позитивен за нас, но тој резултат не е конечен. Мораме внимателно да влеземе во реваншот како да немаме никаква предност. Сите сме свесни дека е тоа така“, скромно им се обратил на новинарите еден од играчите со најдолг стаж во Атлетико.

„Сите сакаме да избориме пласман во наредната рунда, меѓутоа јасно е дека тоа нема да биде лесно. Јувенус има феноменален тим, способен за миг да направи резултат што му одговара. Ние треба да го спречиме во неговите намери. Мораме да дадеме сè од себе, иако тие ќе ја имаат и публиката на своја страна. Сепак, во мислите треба да ни биде дека на теренот сме еднакви“, заклучил Коке.

Реванш-мечот во Торино помеѓу Јувентус и Атлетико Мадрид ќе почне во 21 часот.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.