МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пендаровски поддржува намалување на привилегиите на функционерите
Агенцијата за разузнавање доби нов директор
Кој е кој во кабинетот на претседателот Пендаровски?
Ќе се испитува закупот на канцеларии не само кај Иванов, туку и кај сите поранешни пр..
Култура
Филмска вечер во Кинотека со германскиот филм „Што останува“

Филмска вечер во Кинотека со германскиот филм „Што останува“

вторник, 12 март 2019, 11:49ч.   |   L.E.

Во Кинотека на Македонија, Гете-институт Скопје организира филмска вечер која ќе се одржи на 14.03.2019 со почеток во 20 часот. На филмската веќер ќе биде прикажан германскиот филм „Што останува“.

Во филмот „Што останува“ станува збор за сосем вообичаена посета кај родителите за време на викенд. Ова е ситуација што секому добро му е позната. Во филмот „Што останува“ на Ханс Кристијан Шмид, се продира во секојдневието на цела една фамилија, кај која, и покрај сите напори да се задржи убавиот сјај, фасадата на култивирано граѓанство одамна покажува пукнатини.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД КУЛТУРА
Маја Вукичевиќ се омажи, љубоморниот сопруг ја натера да го избрише минатото
Се огласи таткото на Меган Маркл после раѓањето на внукот и сите ги изненади со пораката која ѝ ја испратил на својата ќерка
Сара Мејс денеска го покажа своето “Копито”
„Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна
Конкурс за „Пегаз" – нова книжевна награда за необјавен роман
Утре почнува саемот на книгата
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.