МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Град Скопје: Соработката со фирмата на партнерот на Царовска е законска
Претседателот ги потпиша указите за 21 закон
Трипуновски: Мојот отказ е политички реваншизам
Русковска: Ги добивме документите од Албанија за Груевски, но не откриваат ништо ново
Регион
Нови Сад излепен со плакати со навредливи пораки пред денешниот граѓански протест

Нови Сад излепен со плакати со навредливи пораки пред денешниот граѓански протест

петок, 01 март 2019, 16:10ч.   |   Z.H.

 Нови Сад утрово осамна излепен со плакати со навредливи пораки до учесниците на вечерашниот граѓански протест.

 
Како што јави дописникот на МИА од Белград, плакатите главно се наоѓаат долж рутата низ која ќе се движи протестната колона под слоганот „Еден од пет милиони” и на која ќе учествуваат актерот и лидер на Движењето на слободни гражани (ПСГ), Сергеј Трифуновиќ и карикатуристот Предраг Кораксиќ – Коракс.
 
Засега нема информации за тоа кој стои зад плакатите со пораката: „Се успеаја да уништат, с**бат и испокрадат, а сега ве водат како стока низ градот”.

© ЖУРНАЛ    ~51,17

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
(Видео) Силно невреме ја погоди Србија, паѓаше град со големина на лешник
Хаос во ТВ студио: Професор и новинар за малку ќе се испотепаа, водителот ги раздвојуваше (ВИДЕО)
Гледате ли нешто погрешно - поради ова забрането е фотографијата на оваа матурнтка да се најде на табло
Српски научник пронајде лек за рак
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.