МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Технологија
Xiaomi Black Shark ќе биде објавен кон средината на март

Xiaomi Black Shark ќе биде објавен кон средината на март

понеделник, 11 март 2019, 11:59ч.   |   L.E.

 Одамна е познато дека Xiaomi го подготвува гејмерскиот телефон од втората генерација.
Легендарниот Black Shark го освои вниманието на публиката, но откако Razer веќе го пуштија својот борец во оваа дисциплина, време е за втората генерација.

Потврда доаѓа од компанија која пушти малку информации во Weibo – кинескиот Twitter. Се
потврдува дека втората генерација ќе излезе на пазарот најверојатно на 18 март оваа година.
Избраниот процесор е Qualcomm Snapdragon 855 и нуди 8 GB RAM меморија, како и 128 GB простор за апликации.

Се очекува и опција со 12 GB RAM и двојно повеќе место, како што се случи со Black Shark Helo – малку помоќен од стандардниот апарат.

Во оваа класа телефони, прегревањето одамна е на дневен ред и бројни производители почнаа да
се обложуваат во водно ладење.

Капацитетот на батеријата нема да биде помал од 4000 mAh. Првично, кинескиот пазар ќе биде фаворизиран и дури потоа ќе можеме да го видиме во Европа. Се разбира, нетрпеливите ќе можат да го нарачаат од Aliexpress/USB.mk

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Xiaomi Redmi Note 7 Pro: Помоќен, попремиум, но сеуште со ниска цена!
Снабдувачот на Apple, Corning развива свитливо стакло за смартфони
Huawei го потврди најзначајниот новитет на следниот флегшип модел
MWC 2019: 5 нови и уникатни производи на Huawei!
Ова е првиот телефон во светот без копчиња и без ниеден приклучок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.