МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Технологија
Huawei го потврди најзначајниот новитет на следниот флегшип модел

Huawei го потврди најзначајниот новитет на следниот флегшип модел

понеделник, 11 март 2019, 11:58ч.   |   L.E.

Во последните неколку години Huawei полека, но сигурно фаќа приклучок со гигантите од телефонската индустрија, а тоа ги прави купувачите возбудени за секоја нова информација која доаѓа од оваа кинеска компанија.

Од Huawei стигна потврда за една од најзначајните карактеристики на најновиот флегшип телефон на компанијата – моделот P30 Pro, кој на крајот на овој месец ќе биде претставен во Париз.

Новиот Huawei P30 Pro ќе има перископска суперзум камера, која на овој уред ќе му овозможи напреден, многу моќен зум до 10 пати. Тоа го потврди потпретседателот за глобален маркетинг на компанијата, Клемент Вог. Според неговите зборови камерата на P30 Pro ќе може да прави „нешто што ниедна камера досега не успеала“.
Таквиот оптички зум би можела да овозможи некој вид на механичка леќа, што секако би било забавно да се види на еден смартфон, пишува The Verge.
Постојат информации дека камерата на новиот модел ќе има и значителни подобрувања во однос на ноќниот мод на сликање и снимање, што ќе овозможи да се „фаќаат“ ултраквалитетни фотографии и покрај недостатокот на светлина./kajgana.com

© ЖУРНАЛ    ~60,20

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Xiaomi Redmi Note 7 Pro: Помоќен, попремиум, но сеуште со ниска цена!
Снабдувачот на Apple, Corning развива свитливо стакло за смартфони
Huawei го потврди најзначајниот новитет на следниот флегшип модел
MWC 2019: 5 нови и уникатни производи на Huawei!
Ова е првиот телефон во светот без копчиња и без ниеден приклучок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.