МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Претседателот Пендаровски го прими германскиот амбасадор Герберих
Заев ги разреши сите претседатели на општинските ограноци на СДСМ
Јовески: Нема законски и било какви други пречки Интерпол да ја објави потерницата по..
Во Скопје ЗОО ќе се реновираат живеалиштата за кенгури и лавови
Авто
Електричниот пикап на Tesla стигнува годинава

Електричниот пикап на Tesla стигнува годинава

понеделник, 11 март 2019, 11:57ч.   |   L.E.

Првиот голем настан на Tesla за оваа година веќе се ближи – на 14 март ќе го претстави електричниот кросовер Model Y – а подоцна годинава ќе следи и настан на кој ќе дебитира електричниот пикап.

Точниот датум за претставувањето уште не е познат, а единствениот ривал на Tesla на полето на електрични пикапи најверојатно е R1T на компанијата Rivian. Оваа компанија привлече внимание со претставувањето на својот електричен пикап на ланскиот Саем за автомобили во Лос Анџелес.

Компанијата Tesla на Елон Маск пред неколку дена ја претстави 3.0 верзијата на својот суперполнач за електрични возила.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
ТОП 5 АВТОМОБИЛИ: Кои автомобили тpoшат нajмногу а кои нajмалку гopиво!
Збогум за три модели на Opel
Во интерес на корисниците: Facebook најави клучен редизајн на мобилната апликација
Со 400 коњски сили, новиот Голф ќе биде брутално моќен
VW со загуба од 3.000 евра ќе го продава I.D.
Еволуција место револуција за Nissan Juke II
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.