МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Спорт
Зидан веќе донесе одлука – познат неговиот нов клуб

Зидан веќе донесе одлука – познат неговиот нов клуб

понеделник, 11 март 2019, 11:11ч.   |   Xh.I.

Шпанските медиуми веќе подолго време шпекулираат со иднината на Зинедин Зидан и го поврзуваат во враќање на клупата на Реал Мадрид.

Иако популарната емисија „Чирингито“ тврдеше дека Зидан размислува за враќање на „Сантиаго Бернабеу“ на лето, сепак угледниот „Ел Пас“ тврди дека тоа сигурно нема да се случи.

Весникот тврди дека Реал воопшто не воспоставил контакт со францускиот стратег бидејќи Зидан има затегнати односи со претседателот Перез и директорот Санчез.

Зидан го напушти Реал токму поради лошите проценки на Флорентино Перез. Тој не се согласуваше со купување на нов голман, сакаше да се ослободи од Бејл и по секоја цена да се задржи Роналдо. Во спротивно му порачал на клубот дека нема што да бара оваа сезона, што се испостави како точно.

Од друга страна Перез е многу повеќе загреан за Мурињо, веќе ги направил првите контакти со Португалецот и сака да го врати на „Сантиаго Бернабеу“.

„Ел Пас“ тврди дека Зидан нема да се врати во Мадрид и поради фактот што веќе ја донел одлуката за својата иднина. Имено, Французинот го чека расплетот во Јувентус и е спремен да седне на купата на „старата дама“.

Италијанските медиуми отидоа чекор напред и тврдат дека Зидан веќе постигнал договор со „старата дама“ до 2022 година и дека тоа ќе биде официјализирано на крајот на сезоната.

© ЖУРНАЛ    ~76,26

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Шпански медиум: Модриќ потпишува „доживотен договор“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.