МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Шоубиз
Антониа Гиговска покажа како ќе изгледа на матурско табло

Антониа Гиговска покажа како ќе изгледа на матурско табло

сабота, 09 февруари 2019, 09:36ч.   |   L.E.

 Антониа Гиговска сите ја паметиме по учеството на регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“ каде што имаше одличен успех и се претстави во одлично светло, па токму поради тоа сега е дел од новото издание на „Пинкови ѕвездички – All stars“ како еден од фаворитите.

Исто така учествуваше и во мјузикалот посветен на Тоше Проески, „Тајно моја“.

Претходната година беше во знак на неа, извади многу нови песни и освои неколку награди на неколку музички фестивали во земјава и надвор, а победи и на „Макфест“ со песната „Никогаш не вели никогаш“.

И оваа година започна во нејзин знак, па така таа е придржен вокал на Јелена Розга во нејзината нова песна „Мојата пролет“ (Moje proljece).

Оваа година Антониа ќе биде матурантка односно ќе го заврши средното образование во гимназијата „Јосио Броз – Тито“. Деновиве таа се фотографираше за матурско табло и на социјалните мрежи покажа како ќе изгледа. Тешко е да поверувате дека таа е само матурантка, бидејќи изгледа толку сигурно и зрело на сцената но ова е доказ за тоа:

Нејзините следбеници и порачаа дека изгледа прекрасно. Дали Антониа ќе се запиша на факултет поврзан со музиката или нешто сосема различно, останува да видиме.

 

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Рада Манојловиќ во Скопје: Пејачката била гостинка на Шенки Версаче! (Фото)
Ми го уништи животот, Душко веќе не ми верува: И се распаѓа бракот на Карлеуша
Македонската водителка ги покажа новите силикони во бикини (Фoto)
ТВ водителката Бојана Скендеровски му останала должна голема сума на пари на екс сопругот Огнен!
Нови детали за порно аферата на Карлеуша: Пејачката пред своите ќерки Врањеш го претставувала како доктор? (Фото)
И Дара Бубамара ја прокоментира порно аферата на Јелена Карлеуша
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.