МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Свет
На членовите на венецуелскиот Парламент им е забрането да патуваат во САД

На членовите на венецуелскиот Парламент им е забрането да патуваат во САД

петок, 08 февруари 2019, 09:54ч.   |   Z.H.

 Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп воведе забрана за патување во САД за членовите на Националното собрание на Венецуела, кое е под контрола на претседателот Николас Мадуро.

 
Специјалниот пратеник на Вашингтон за Венецуела, Елиот Абрамс, изјави дека времето за дијалог со Мадуро „одамна поминало“, и оти сега само преостанува да се преговара за негово заминување. Тој исто така повика да се зајакне поддршката на САД за опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кој минатиот месец се самопрогласи за претседател на Венецуела, по што го признаа многу земји, меѓу кои и САД.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Украински министер кажа дека ќе влезе во Москва со тенкови, Русите одговорија со иронија
Голема трагедија ја скрши Меркел
Амбасада на Русија: Велика Британија намерно провоцира со испраќање „апачи” во Естонија
Богаташите од оваа земја нарачуваат пица од Лондон која им ја носат со авион
Една од најбогатите Русинки загина во авионска несреќа
Внуката на Садам Хусеин напиша книга за нејзиното семејство
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.