МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Секулов стандарден во тимот на Италија

Секулов стандарден во тимот на Италија

петок, 08 февруари 2019, 09:27ч.   |   Xh.I.

Фудбалерот на Јувентус е на списокот на селекторот Кармине Нунциата за пријателските натпревари со соодветната селекција на Србија на 12 февруари на стадионот „Комунале ди Тамаи” во Бругнера, како и на 14 февруари на стадионот „Отавио Ботекија” во Порденоне.

Ова се последни тестови за „Аѕурини” пред елитната фаза од квалификациите за Европското првенство кое ќе се одигра во Турција. Италијанците ќе играат против Австрија и Романија.

Во ноември минатата година Секулов дебитираше за „Аѕурите” со тоа што играше на турнир одигран меѓу три младински селекции на Италија. Потоа беше дел од тимот кој во декември играше пријателски меч со Франција, а во јануари оваа година играше тест натпревар против Шпанија.

Секулов кој е роден во Пјаченца во континуитет е на списокот на Нунциата, и очигледно селекторот е задоволен од него.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.