МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Спорт
Арсенал и Атлетико водат битка за поранешниот член на „Ла Масија“

Арсенал и Атлетико водат битка за поранешниот член на „Ла Масија“

петок, 08 февруари 2019, 09:26ч.   |   Xh.I.

Голем број на клубови се заинтересирани за Алекс Грималдо, кој моментално ги брани боите на Бенфика, а познат е по тоа што беше голема надеж на Барселона и нејзината школа „Ла Масија“.

Младиот дефанзивец си замина од Шпанија во 2016 година и со добрите игри го привлече вниманието на половина Европа. За него има интерес од Наполи, Манчестер Сити, Интер, а од неодамна и од Арсенал и Атлетико Мадрид, кои имаат проблеми на левата бековска позиција.

„Топџиите“ бараат замена за Начо Монреал, а тимот на Диего Симеоне се подготвува за трансферот на Лукас Хернандез во Баерн Минхен, па ќа има слободно место во својата одбрана.

Португалскиот гигант знае со каков талент располага Грималдо, па сигурно ќе сака дебело да заработи доколку одлучи да се раздели со него.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.