МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Авто
Ова е новиот VW Passat (Видео)

Ова е новиот VW Passat (Видео)

петок, 08 февруари 2019, 08:18ч.   |   L.E.

 Помалку од еден месец не дели од официјалната премиера на новиот Passat во Женева, но веќе можеме да видиме што треба да очекуваме.

Судејќи од фотографиите, новиот Passat носи благи естетски новитети, а визуелните промени не биле на врвот на приоритетите. Промените се сведени на деталите како браниците и нови LED светла. Тука е и новата палета на алуминиумски фелни до 19 инчи. Сосема доволно да се задоволат апетитите на постојните приврзаници на марката.

 

Но, освен благите естетски промени, ќе донесе и најнапредни технологии кои во моментов се достапни во автомобилскиот свет, вклучувајќи систем за автономно возење и хибриден погон.

Понудата на бензинци стартува со 1.5 TSI моторот со 150 КС, а потоа следат 2.0 единиците со 190 и 272 КС. Кај дизелите, во поннудата ќе бидат 1.6 TDI со 120 КС и поможните 2.0 со 150 КС, 190 КС и 240 КС. Конечно, во понудата ќе има и хибрид со комбинација на електромотор и 1.4 TSI бензинец, со вкупна моќност од 218 КС, која нуди електричен досег од 55 км.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Новиот Golf 8 без камуфлажа
Петте финалисти на Автомобил на Годината во Македонија за 2019 (Фото)
Првиот македонски електричен автомобил
Кој најмногу ги купува автомобилите на Tesla во Европа
Фантастична цена за првиот примерок од новата Toyota Supra (Фото)
SsangYong Rexton најдобар избор за парите според „4х4 Magazine“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.