МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Технологија
Новиот смартфон на Vivo ќе има поп-ап селфи камера со 32 мегапиксели

Новиот смартфон на Vivo ќе има поп-ап селфи камера со 32 мегапиксели

петок, 08 февруари 2019, 13:14ч.   |   L.E.

Кинеската компанија Vivo најави дека нејзиниот следен смартфон Vivo 15 Pro ќе има поп-ап селфи камера од 32 мегапиксели.

 

Овој смартфон е втор обид на Vivo да ја популаризира предната поп-ап камера и ќе биде официјално претставен на 20 февруари на Mobile World Congress во Барселона, Шпанија.

Познати се многу малку детали за смартфонот, но се знае дека поп-ап селфи камерата ќе биде значително подобрена.

Vivo уште лани го претстави концептот Nex S со вакво решение. Иако концептот на камера на извлекување е интересен, голем недостаток беше што тоа беше камера со 8 мегапиксели.

Меѓутоа, камерата со 32 мегапиксели на уредот Vivo 15 Pro би требало да биде подобар тест на концептот.

Vivo потврди дека и V15 Pro ќе има сензор за отпечаток од прст интегриран во екранот, како и во Nex S.

Цената засега не е позната, па останува да го чекаме конгресот во Барселона за да дознаеме повеќе детали.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Поради нив се хакираат профили: Ако ги користите овие лозинки, сменете ги веднаш
Apple: Нови детали за 2019 iPhone смартфоните!
Ова е смартфонот кој постигна помоќни бенчмаркинг резултати од iPhone XS, а пристигнува наскоро!
Apple заменил 11 милиони дефектни батерии за iPhone во 2018 година
5 работи кои кинеските компании ги прават подобро од Samsung и Apple
Samsung им го покажа „превиткувачкиот“ Galaxy на мал број на клиенти на CES 2019?
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.