МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев – Харадинај: Новата реалност е од особено значење за Балканот
Фуере: Груевски падна поради партизацијата, оваа влада да не ги повторува ужасните гр..
Заев и Ципрас денеска во Минхен ќе ја добијат наградата „Евалд Фон Клајст“
Сопственикот на „Дурмо турс“ вели дека е можно возачот на кратко да изгубил свест
Здравје
Сите благодети од аронијата!

Сите благодети од аронијата!

петок, 08 февруари 2019, 13:00ч.   |   L.E.

Аронијата често се нарекува растение на иднината, бидејќи има повеќекратна функција која му помага на нашето здравје.Таа помага во борбата против грипот и се препорачува да се консумира секој ден.

Аронијата го прочистува телото од токсини, се користи како антиоксиданс и го спречува создавањето на слободни радикали. Исто така го успорува стареењето на организмот и го спречува развојот на хроничните и други болести.

Лекарите препорачуваат секојдневна употреба на аронијата, а можете да ја консумирате во сок или едноставно да изедете една дланка сушени плодови. Грипот ќе ве заобиколи во широк лак поради аронијата.

Аронијата го одржува притисокот нормален и ја лекува анемијата, а почетоците за нејзината употреба како природен лек се поврзани со Индијанците кои ја користеле против настинки.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
10 продукти кои го чистат црниот дроб и го забрзуваат согорувањето на калориите
За 48 часа елиминирајте ги сите токсини и масти од телото
Пушачи, исчистете ги белите дробови за 3. дена: Спречете рак, исфрлете маснотии и вишок вода од организмот!
Да се пие гaзирана вода или не?
Колку пати неделно смеете да јадете сувомеснати производи?
За секоја крвна група има соодветен чај кој и одговара
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.