МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Извлечено е телото од остатоците на авионот на Сала

Извлечено е телото од остатоците на авионот на Сала

четврток, 07 февруари 2019, 09:58ч.   |   Xh.I.

Групацијата за истражување авионски несреќи и специјализираните спасувачки единци го извлекле телото од остатоците на авионот со кој патуваше аргентинскиот фудбалер, Емилијано Сала. Извлекувањето беше изведено на „најдостоинствен можен начин“, додека паралелно беа информирани семејствата и на Сала и на пилотот кој го управуваше авионот, стои во информацијата од претставниците на спсувачката акција.

Нема информација чие е извлеченото тело. Се знае дека за извлекувањето биле користени возила со далечинско управување. Поради лошите временски услови, откако било извлечено телото, спасувачките екипи ја прекинале операцијата за извлекување на остатоците од авионот.

Официјалната спасувачка акција беше прекината само по три дена од исчезнувањето на авионот, додека проаноѓањето на остоците и на телото е благодарение на приватно финансирана истрага.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.