МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Xроника
Џепчија оперирал по градските автобуси – од четворица скопјани украл 47 илјади денари и телефон

Џепчија оперирал по градските автобуси – од четворица скопјани украл 47 илјади денари и телефон

четврток, 07 февруари 2019, 16:16ч.   |   L.E.

Скопје, 7 фебруари- Четири кражби извршени од 43-годишен скопјанец расчистија одделенијата за имотни деликти и малолетничка деликвенција Карпош и Ѓорче Петров.

Кражбите скопјанецот ги извршил во автобуси на градскиот превоз и месарница на Зелено пазарче во периодот од 31 јануари до 1 февруари годинава.

Како што информираат од МВР, првата кражба била извршена во автобус на ЈСП, број 22, кога рабојникот од патничка во автобусот украл паричник во кој имало 7 000 денари и документи.

Второто дело 43-годишникот го извршил во месарница на Зелено пазарче кога од оштетениот бил одземен паричник во кој имало околу 40 000 денари.

Третиот случај бил при качување во приватен автобус, број 22, кога на патник му одзел мобилен телефон, а четвртата кражба ја извршил исто така при качување во автобус, број 7, при што одзел паричник со документи и банкарски картички.

По целосно документирање на настаните, против скопјанецот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Синот на Илчо Захариев пронајден мртов
Починато лице пронајдено во објект во Бутел
НЛБ Банка се огласи по вооружениот грабеж, средствата на нашите клиенти се сигурни
Актерката Билјана Белицанец најдена мртва
Прегазен пешак во Ново Лисиче, загина на самото место
Скопјанец ја силувал 13-годишната ќерка, девојчето само пријавило во полиција
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.