МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Мајката на Роналдо го брани: Таа не отишла во неговата соба да игра карти

Мајката на Роналдо го брани: Таа не отишла во неговата соба да игра карти

четврток, 07 февруари 2019, 15:36ч.   |   Xh.I.

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро, го одбрани својот син од обвиненијата за силување.

Во САД во тек е полициска истрага, откако на 28-ми мај 2018 година, Катрин Мајорга го обвини португалскиот репрезентативец. Според неа, инцидентот се случил во 2009 година во Лас Вегас. Мајорга призна дека добила 375.000 долари за да се молчи за тоа што се случило, но скоро 10 години подоцна таа одлучи да подигне обвинение.

Мајката на ѕвездата на Јувентус пред португалски весник рече дека има целосна доверба во нејзиниот син. Таа, исто така, коментираше дека Мaјорга „не се качила во неговата хотелска соба да игра карти“.

– Јас му верувам на мојот син кога станува збор за она што се случило. Ако таа отишла таму, сигурно не било за да игра карти. Таа била таму за нешто друго. Го знам мојот син – вели Авеиро.

Самиот Кристијано Роналдо исто ги негира обвинувањата на Катерин Мајорга, дефинирајќи ги информациите како „лажни вести“.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.