МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Пад од три позиции на македонската фудбалска селекција на листата на ФИФА

Пад од три позиции на македонската фудбалска селекција на листата на ФИФА

четврток, 07 февруари 2019, 13:12ч.   |   Xh.I.

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија на новата ранг листа на ФИФА од 68 падна на 71 позиција иако нема одиграно ниту еден натпревар.

На почетокот на 2019 година не поминаа репрезетациите кои играа натпревари во рамките на Купот на Азија, како тимовите на катар и Обединетите Арапски Емирати.

Инаку , меѓу водечките пет селекции на листата на ФИФА нема промени. Најдобра селекција на светот е Белгија, пред светскиот шампион Франција и тимот на Бразил. На четвртата позиција е Хрватска е петта е селекцијата на Англија.

Во Топ десетте се и репрезентациите на Португалија, Уругвај, Швајцарија, Шпанија и Данска. 

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.