МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Гвардиола го бара Дани Алвеш на „Етихад“

Гвардиола го бара Дани Алвеш на „Етихад“

четврток, 07 февруари 2019, 11:19ч.   |   Xh.I.

Бразилскиот интернационалец Дани Алвеш би можел да се пресели во редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити на крајот на оваа сезона. Бразилецот има договор со ПСЖ до јуни, а менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола, посакува повторно да работи со него, откако имаа одлична соработка во Барселона.

Дани Алвеш е еден од најуспешните фудбалери според бројот на освоените трофеи во кариерата и негов следен предизвик треба да биде шампионска титула во Премиер – лигата. Манчестер Сити му нуди одлична можност за збогатување на колекцијата.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.